Questy - wyprawy odkrywców

Quest - co to takiego?

Quest (ang. zadanie, zagadka) to rodzaj gry terenowej polegającej na swoistym poszukiwaniu skarbów. Gra ta nie wymaga obsługi ani znakowania w terenie, dlatego można w niej brać udział niemal w każdej chwili. Do zabawy wystarczy ulotka lub dostęp do aplikacji zawierającej wierszowane opisy tras i mapki. Czytając wskazówki, uczestnik podąża questem i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu trasy czeka na niego skarb. Pieczątka, do której prowadzi quest, służy za potwierdzenie przebycie trasy.

Odznaka PTTK Questy - Wyprawy Odkrywców

Na mocy porozumienia o współpracy zawartego w listopadzie 2019 roku przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz partnerów programu Questy - Wyprawy Odkrywców: Fundację Mapa Pasji i Fundację Calamita ustanowiona została ogólnopolska Odznaka PTTK Questy - Wyprawy Odkrywców. O jej przyznanie może ubiegać się każdy turysta posiadający konto w serwisie questy.com.pl, który spełnił określone w regulaminie wymagania.

Regulamin (aktualizacja 2020) dostępny jest >>>> tutaj.

Quest Z PTTK na szlakach niepodległości

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodegłości, PTTK opracowało w 2018 r. quest Z PTTK na szlakach niepodległości, który prowadzi przez miejsca związane z wydarzeniami i osobami ważnymi dla 1918 r.
Quest do pobrania >>>> tutaj.

Wielkopolskie Questy

Oddział PTTK w Szamotułach wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu ustanowili odznakę Wielkopolskie Questy - Odznaka Odkrywców Tajemnic, którą zdobywa się przebywając trasy wypraw questowych w Wielkoposlsce.
Regulamin odznaki do pobrania >>>> tutaj.
Z kolei aktualności z projektu znajdziecie >>> tutaj.